Przezroczysty kubek w którym jest naturalna kawa leży na czarnym stole

Kawa naturalna – właściwości zdrowotne

Artykuł partnera.

Przez wiele lat kawa cieszyła się raczej złą sławą. Liczne badania naukowe przeprowadzone nad napojem przyrządzonym z ziaren wiecznie zielonego kawowca udowodniły jednak, że kawa naturalna pita w rozsądnych ilościach ma liczne właściwości zdrowotne. Według naukowców bezpieczna ilość kofeiny, czyli taka, która ma pozytywny wpływ na nasz organizm, to około 6 filiżanek dziennie.

Naturalna kawa

Właściwości zdrowotne kawy naturalnej wynikają z zawartości w ziarnach kawowca składników odżywczych

To dzięki nim kawa między innymi:

  • Opóźnia procesy starzenia i przeciwdziała rozwojowi nowotworów dzięki zawartości antyoksydantów.
  • Według badań naukowych regularne picie kawy naturalnie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka wątroby, jelita grubego, piersi, prostaty, a także niektórych nowotworów skóry.
  • Zawarte w kawie polifenole przeciwdziałają odkładaniu się w naczyniach krwionośnych złego cholesterolu i tym samym minimalizują zagrożenie rozwoju miażdżycy oraz wystąpienia zawału i udaru.
  • Pobudza i poprawia koncentrację, ale to nie koniec pozytywnego wpływu kawy na mózg. Pita regularnie może zapobiegać tworzeniu się w mózgu szkodliwego białka – amyloidu, powodujące degenerację mózgu i chorobę Alzheimera. W periodyku  „Journal of Alzheimer’s Disease” opublikowano badania, według których spożywanie 3 filiżanek kawy dziennie po 65. roku życia przy pierwszych objawach choroby Alzheimera, czyli problemach z zapamiętywaniem, może opóźniać rozwój tego schorzenia nawet o 4 lata.
  • Pomaga utrzymać radość – po wypiciu kawy wzrasta we krwi poziom substancji odpowiedzialnych za dobry nastrój: dopaminy i serotoniny.
  • Badania holenderskich naukowców z National Institute for Public Health and the Environment, opublikowane w medycznym czasopiśmie „Lancet”, wykazały, że picie 2 filiżanek kawy naturalnej dziennie może zmniejszać ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.
  • Pozytywnie wpływa na serce – regularne picie kawy minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób serca nawet o 20%.
  • Usprawnia krążenie krwi po organizmie, dzięki czemu pozytywnie wpływa na potencję seksualną u mężczyzn.

Zwyczaj picia kawy ma więc wiele pozytywnych stron, pod warunkiem że jest to kawa naturalna, którą można znaleźć w www.dmg-herbaty.pl/kawy/kawa-naturalna.

Author: adminna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.