Zatoki

Srebro koloidalne na zatoki – właściwości, jak działa, jak stosować, dla kogo

Czy czyste srebro koloidalne naprawdę działa jako naturalny środek przeciwzapalny? Dowiedzmy się więcej o właściwościach, zaletach, zastosowaniu i przeciwwskazaniach czystego srebra koloidalnego.

Jest to pytanie, które jest często zadawane i nad którym naukowcy zastanawiają się szczególnie ostatnio. Skłania ku temu coraz wyższa odporność bakterii i tradycyjnych antybiotyków oraz zaufanie pokładane przez wielu w tym i innych naturalnych antybiotykach. W czasopiśmie Nature ukazał się w 2013 roku raport z badań naukowych dotyczących roli srebra i jego działania antybiotycznego (oryginalne badanie jest autorstwa Scientific Translation Medicine).

Z pewnością srebro koloidalne stosowano w przeszłości i teraz. Jest to potężna substancja, która powinna być dobrze poznana i używana do leczenia z należną jej uwagą. Powinna być podawana tylko na polecenie lekarza lub naturopaty.

Indeks tematyczny

  • Czyste srebro koloidalne.
  • Srebro koloidalne do czego służy?
  • Srebro koloidalne przeciwwskazania i skutki uboczne.
  • Właściwości srebra koloidalnego.
  • Srebro koloidalne: Dawkowanie.
  • Jak się uzyskuje nano srebro? Jak je zrobić w domu?

Czyste srebro koloidalne na zatoki

Srebro koloidalne nie ma ani zapachu, ani smaku, ale przezroczyste zabarwienie i nie pieni się. Można je przyjmować doustnie. Stosowane jest do płukania gardła, irygacji, przy trądziku, zapaleniu skóry i egzemie. Jest aplikowane w przypadku zapalenia gardła i stosowane w kroplach na podrażnione oczy.

Zalety stosowania srebra koloidalnego w porównaniu ze zwykłymi środkami dezynfekującymi i przeciwbakteryjnymi są udowodnione badaniami klinicznymi. Dlatego stosuje się je w szczególności do leczenia urazów skóry. Ważne jest, aby lekarz znał odpowiedni skład produktów z Ag, który sprawia, że srebro koloidalne jest produktem nietoksycznym. Dotyczy on składników takich jak woda destylowana, zawartość wolną od soli mineralnych i czyste srebro w 999/1000. Potrząsając butelką zawierającą dobry produkt, cząstki o drobnych rozmiarach muszą dostać się do zawiesiny i rozpaść.

Oprócz efektów leczniczych srebro koloidalne wydaje się posiadać właściwości regenerujące dla skóry i tkanek.

Butelka srebra koloidalnego
Źródło: Pixabay

Srebro koloidalne: do czego służy?

Według lekarzy oraz medycyny naturalnej srebro koloidalne ma właściwości, które trudno jest inaczej zdefiniować niż używając słowa „cudowne”, biorąc pod uwagę ilość schorzeń, które można nim leczyć. W przypadkach infekcji pasożytniczych i grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych, w przewlekłym zmęczeniu i wielu innych chorobach srebro koloidalne stosuje się doustnie. Ma wyraźne działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze, a także pomaga na ból.

Inne dziedziny, w których bardzo przydatne jest stosowanie Ag, to na przykład te dotyczące uszu i zatok przynosowych: drenaż i dezynfekcja, uważane za przydatne przeciwko zapaleniu zatok, można przeprowadzić za pomocą specjalnego urządzenia. Srebro koloidalne jest uważane przez niektórych lekarzy za ważną alternatywę dla stosowania antybiotyku na chore zatoki.

Ma ono tak szerokie spektrum działania i wysoką zdolność przeciwzapalną. Przydatne jest także w przypadku zapalenia spojówek lub innych stanów zapalnych. Inne wskazania to choroby skóry takie jak trądzik, brodawki, otwarte zmiany, opryszczka, łuszczyca, grzybica stóp i inne. W chorobach skóry dotknięty nią obszar bandażujemy gazą nasączoną srebrem koloidalnym.

Srebro koloidalne przeciwwskazania i skutki uboczne

Wśród skutków ubocznych srebra koloidalnego najbardziej znana jest z pewnością argyria: jest to nieusuwalna pigmentacja niebieskiego koloru rozproszona na naskórku. Znane są również interakcje z innymi antybiotykami, takimi jak penicylina, która hamuje funkcję antybiotyków, oraz z tyroksyną, stosowaną do równoważenia dysfunkcji tarczycy. Jeśli uważasz, że srebro koloidalne może pomóc ci w walce z chorobą, która cię dotyka, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Srebro koloidalne jest doskonałym i bezpiecznym lekarstwem na wiele problemów zdrowotnych i może być podawane bez przeciwwskazań od dzieci po dorosłych. Organizm nie rozwija żadnego rodzaju nietolerancji nawet po bardzo długotrwałym stosowaniu.

Nie istnieją przeciwwskazania nawet w ciąży lub podczas laktacji, właśnie ze względu na absolutną nietoksyczność tego produktu.

Kobieta w ciąży na sesji
Źródło: Pixabay

Właściwości srebra koloidalnego

Właściwości dobrze przygotowanego roztworu srebra koloidalnego są w wielu przypadkach doskonałą alternatywą do stosowania antybiotyku. Szerokie spektrum działania, z dodatkowo wysoką zdolnością przeciwzapalną bez żadnych przeciwwskazań sprawia, że obszary zastosowań są naprawdę liczne.

W przypadkach infekcji pasożytniczych i grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych, w przewlekłym zmęczeniu i wielu innych chorobach srebro koloidalne stosuje się doustnie w formie roztworu. Należy podkreślić jego wyraźne działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze, a także wysoką skuteczność na ból.

Wskazane jest, aby roztworu nie połykać natychmiast, ale przepłukać nim jamę ustną przez kilka minut. To promuje jego wchłanianie przez błonę śluzową. Ta forma podania nie wiąże się z żadnymi problemami, ponieważ nano srebro nie ma smaku lub ma tylko lekki gorzki i metaliczny.

Zatoki spray do nosa ze srebrem koloidalnym

Inne dziedziny, w których bardzo przydatne jest stosowanie tego preparatu, to na przykład te dotyczące uszu i zatok przynosowych.

Drenaż i dezynfekcję zatok przynosowych można przeprowadzić za pomocą specjalnego urządzenia. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w przypadku zapalenia zatok, a także innych infekcji w okolicy gardła-nosa-uszu, których bardzo często nie można wyeliminować bez przepłukania miejsca zapalnego.

Obszary często dotknięty nieżytem nosa, zapaleniem gardła i zatok nie goją się, ponieważ są one stale nadkażane drobnoustrojami z zatok przynosowych.

Właściwości dobrze przygotowanego jonowego roztworu srebra koloidalnego są w wielu przypadkach doskonałą alternatywą dla stosowania antybiotyku o szerokim spektrum działania, z dodatkowo wysoką zdolnością przeciwzapalną, a wszystko to bez żadnych przeciwwskazań. Ponadto jest to również silny środek dezynfekujący odpowiedni do każdego zastosowania, takiego jak skaleczenia i rany.

Na poziomie oczu w przypadku zapalenia spojówek lub innych stanów zapalnych wystarczy wprowadzić kilka kropli do oka kilka razy dziennie.

Srebro koloidalne jest wskazane w chorobach skóry, takich jak trądzik, brodawki, otwarte zmiany, opryszczka, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, grzybice stóp i inne. W tych chorobach dotknięty nimi obszar skóry można przemyć gazą nasączoną srebrem koloidalnym.

Inną metodą jest całkowite zwilżenie rany gazą nasączoną srebrem koloidalnym (na przykład w brodawkach, ranach kłutych itp.) i przykrycie folią z tworzywa sztucznego, aby uniknąć szybkiego parowania.

Ponieważ srebro koloidalne nie podrażnia wrażliwych tkanek, takich jak spojówki, jest zalecane w nagłych wypadkach w przypadkach ran ciętych, otarć i oparzeń i sprzyja prawidłowemu narastaniu i ziarninowaniu nowej tkanki.

Srebro koloidalne: Dawkowanie

Według naukowców srebro koloidalne należy przyjmować w odpowiedniej dawce, najlepiej na czczo i przed posiłkami. Zdrowi ludzie, którzy zamierzają przyjmować je profilaktycznie, mogą zażywać minimalną dawkę. W przypadku infekcji kilka razy dziennie w zależności od ciężkości jej przebiegu. U dzieci dawkowanie zależy od stosunku do masy ciała.

Jak się uzyskuje srebro koloidalne? Jak to zrobić w domu?

Znane od dawna w alternatywnej dziedzinie medycyny ze względu na swoje specjalne właściwości Ag uzyskuje się w procesie elektrolizy. Termin: koloid srebra oznacza roztwór bardzo drobnych cząstek czystego srebra zawieszonego w wodzie destylowanej. Cząsteczki srebra mają rozmiar mniejszy niż 0,005-0,015 mikrona.

Używane do produkcji srebra koloidoalnego składniki to: woda oczyszczona, dejonizowana, destylowana, neutralizowana, zrównoważona strukturami piramidalnymi, z zerową pamięcią. Czysty Ag 99.9999. W tym procesie nie stosuje się żadnych dodatków chemicznych.

Butelki z wodą
Źródło: Pixabay

Srebro pogromcą patogenów

Badania biomedyczne wykazały że bakterie, wirusy i grzyby giną już po kilku minutach, w obecności nawet niewielkiego śladu metalicznego srebra. Normalny antybiotyk zabija może pół tuzina różnych organizmów chorobotwórczych, podczas gdy srebro eliminuje aż 650. Ponadto oporne szczepy nie rozwijają się, gdy stosuje się srebro a dla naszego organizmu jest ono praktycznie nietoksyczne.

Author: adminna

1 thought on “Srebro koloidalne na zatoki – właściwości, jak działa, jak stosować, dla kogo

  1. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, bardzo interesujący tekst. Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.