Kobieta zakłada soczewki dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe. Czym różnią się od miesięcznych i dlaczego warto je sprawdzić?

Artykuł partnera.

Soczewki kontaktowe to coraz popularniejsze akcesorium przeznaczone do korekcji wzroku, z którego systematycznie korzysta wiele osób. Spora rzesza ich użytkowników wręcz nie wyobraża sobie rezygnacji z noszenia szkieł kontaktowych oraz związanego z tym komfortu. W celu zapewnienia miłośnikom soczewek szerokiego i zróżnicowanego wyboru produktów, ich producenci stale udoskonalają swoje produkty oraz udostępniają ich kolejne warianty. Jednym z nowszych wariantów szkieł kontaktowych jest ich 14-dniowa odmiana. Czym różni się ona od standardowych szkieł miesięcznych?

Soczewki miesięczne a dwutygodniowe. Podstawowe różnice

Soczewki kontaktowe jeszcze do niedawna występowały w dwóch podstawowych wariantach – jednodniowym i miesięcznym. Te pierwsze z założenia miały być rozwiązaniem jednorazowym, przeznaczonym na specjalne okazje oraz dla osób posiadających szczególnie wrażliwe oczy. Wariant miesięczny to natomiast standardowa opcja, z której korzysta obecnie większość zwolenników szkieł kontaktowych. Nie jest jednak już jedynym rodzajem szkieł długoterminowych – w sprzedaży dostępne są bowiem także szkła 3-miesieczne oraz 14-dniowe.

Soczewki dwutygodniowe charakteryzują się skróconym do dwóch tygodni okresem użytkowania. Jest to opcja pomiędzy szkłami jednorazowymi, które ze względów finansowych są wybierane raczej okazjonalnie oraz soczewkami miesięcznymi, których 30-dniowy okres noszenia nie sprawdzi się u każdego użytkownika. Soczewki dwutygodniowe pozwalają na wymianę szkieł dwa razy w miesiącu, co docenią szczególnie osoby, które dostrzegają u siebie wrażliwość pod koniec noszenia szkieł miesięcznych. Dzięki nim mogą zwiększyć częstotliwość wymiany soczewek na nowe, przy jednoczesnym zachowaniu ekonomicznego charakteru korzystania z tej metody korekcji wzroku.

Soczewki dwutyodniowe

Jakie soczewki dwutygodniowe warto wybrać na początek?

Soczewki 14-dniowe nie są dostępne w ofercie każdego producenta, przez co ten wariant jest zdecydowanie mniej znany od swojego jednorazowego i miesięcznego odpowiednika. Nie oznacza to jednak, że ich zakup jest problematyczny – wręcz przeciwnie! Posiada je w swojej ofercie marka Johnson & Johnson, producent znanych i cenionych w branży okulistycznej soczewek Acuvue, które są dostępne także w wariancie 14-dniowym. Jako że są to soczewki długoterminowe, wymagają podobnej pielęgnacji i konserwacji, co miesięczne soczewki Acuvue.

Dwutygodniowe soczewki Acuvue Oasys zostały stworzone w oparciu o technologię Hydraclear Plus, której zastosowanie sprawia, że noszenie soczewek znacznie mniej męczy i obciąża oczy. Jej obecność docenią więc szczególnie osoby, które musiały zrezygnować z korzystania ze szkieł miesięcznych z powodu podrażnienia oczu. Soczewki Acuvue w wariancie 2-tygodniowym charakteryzują się skróconym okresem użytkowania oraz właściwościami, które szczególnie sprzyjają wrażliwym oczom. Ich zalety związane z technologią Hydraclear Plus docenią także osoby, które sporo czasu spędzają w klimatyzowanych, ogrzewanych i zadymionych pomieszczeniach.

Author: adminna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.